  • TCSCS1V106MCAR
TCSCS1V106MCAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS1V106MCAR
HK JDW NO:
700-TCSCS1V106MCAR
Description:
10μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.6Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0035mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS1V106MCAR
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.6Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Size Code
    2413
  • Voltage
    25V
  • Leakage Current
    0.0035mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm