  • TCSCS1E225KAAR
TCSCS1E225KAAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS1E225KAAR
HK JDW NO:
700-TCSCS1E225KAAR
Description:
2.2μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 6Ohm Polar Molded
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS1E225KAAR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Molded
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Discontinued
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Depth
    1.6mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    25V
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    600nA
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm