  • TCSCS0J477KDAR
TCSCS0J477KDAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS0J477KDAR
HK JDW NO:
700-TCSCS0J477KDAR
Package:
Molded
Datasheet:
TCSCS0J477KDAR
Description:
470μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 300mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0296mA Molded
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS0J477KDAR
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    300mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0296mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Dissipation Factor
    10 %
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm