  • TCSCN1A475KBAR
TCSCN1A475KBAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCN1A475KBAR
HK JDW NO:
700-TCSCN1A475KBAR
Description:
4.7μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 3.5Ohm Polar Molded
Step5Bar-code shipping tag
TCSCN1A475KBAR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Depth
    2.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    10V
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm