  • TCJE226M050R0075E
TCJE226M050R0075E
advertisement
Manufacturer No:
TCJE226M050R0075E
Manufacturer:
KYOCERA AVX
HK JDW NO:
17928-TCJE226M050R0075E
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TCJE226M050R0075E
Description:
8B050094 22UF/50V E-CASE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TCJE226M050R0075E
    Select All
  • Voltage - Rated
    50 V
  • Capacitance
    22 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    75mOhm @ 100kHz
  • Lead Spacing
  • Manufacturer Size Code
    E
  • Features
    General Purpose
  • Ratings
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Mfr
    KYOCERA AVX
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Tolerance
    ±20%