  • TCG070WVLPAAFA-AA00
TCG070WVLPAAFA-AA00
advertisement
Manufacturer No:
TCG070WVLPAAFA-AA00
HK JDW NO:
440-TCG070WVLPAAFA-AA00
Package:
Datasheet:
Description:
LCD TFT DISPLAY WVGA 7.0"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TCG070WVLPAAFA-AA00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Interface
    Parallel, 18-Bit (RGB)
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    152.40mm W x 91.44mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED
  • Dot Pixels
    800 x 480 (WVGA)
  • Diagonal Screen Size
    7 177.80mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Pitch
    0.06mm Wx0.19mm H