  • TCG066AALPAANN-GN00
TCG066AALPAANN-GN00
advertisement
Manufacturer No:
TCG066AALPAANN-GN00
HK JDW NO:
440-TCG066AALPAANN-GN00
Package:
Description:
LCD TFT 800X92 6.6"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TCG066AALPAANN-GN00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Published
    2015
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Interface
    Parallel, 18-Bit (RGB)
  • Optoelectronic Device Type
    GRAPHIC DOT MATRIX LCD DISPLAY
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    164.40mm W x 18.91mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Dot Pixels
    800 x 92
  • Diagonal Screen Size
    6.6 167.64mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Pitch
    0.07mm Wx0.21mm H