  • TCFGA0G226M8R
TCFGA0G226M8R
advertisement
Manufacturer No:
TCFGA0G226M8R
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-TCFGA0G226M8R
Package:
Datasheet:
Description:
22μF 2-Termination POLARIZED 0.0009mA
Quantity:
In Stock : 10221
Step5Bar-code shipping tag
TCFGA0G226M8R
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Series
    TCFG(A CASE)
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    Tantalum
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Size Code
    1206
  • Leakage Current
    0.0009mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm