  • TCC1206X7R474K250FT
TCC1206X7R474K250FT
advertisement
Manufacturer No:
TCC1206X7R474K250FT
HK JDW NO:
15957-TCC1206X7R474K250FT
Description:
474 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 1206
Step5Bar-code shipping tag
TCC1206X7R474K250FT
  • Dielectric Material
    X7R
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    474
  • Voltage
    25Vdc
  • Thickness
    1.25mm