  • TCC1206X7R471K102FT
TCC1206X7R471K102FT
advertisement
Manufacturer No:
TCC1206X7R471K102FT
HK JDW NO:
15957-TCC1206X7R471K102FT
Description:
471 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 1206
Quantity:
In Stock : 4000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TCC1206X7R471K102FT
  • Dielectric Material
    X7R
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Capacitance
    471
  • Voltage
    1000Vdc
  • Thickness
    1.25mm