  • TCC0805X5R225M250FT
TCC0805X5R225M250FT
advertisement
Manufacturer No:
TCC0805X5R225M250FT
HK JDW NO:
15957-TCC0805X5R225M250FT
Description:
225 25V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0805
Step5Bar-code shipping tag
TCC0805X5R225M250FT
  • Dielectric Material
    X5R
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    225
  • Voltage
    25Vdc
  • Thickness
    1.25mm