  • TCC0603X5R106M100CT
TCC0603X5R106M100CT
advertisement
Manufacturer No:
TCC0603X5R106M100CT
HK JDW NO:
15957-TCC0603X5R106M100CT
Description:
106 10V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0603
Step5Bar-code shipping tag
TCC0603X5R106M100CT
  • Dielectric Material
    X5R
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    106
  • Voltage
    10Vdc
  • Thickness
    0.80mm