  • TCBN-T1-M3-6-10
TCBN-T1-M3-6-10
advertisement
Manufacturer No:
TCBN-T1-M3-6-10
Manufacturer:
Essentra Components
HK JDW NO:
280-TCBN-T1-M3-6-10
Package:
Datasheet:
TCBN-T1-M3-6-10
Description:
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 10MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TCBN-T1-M3-6-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Mounting Type
    Screw Mount
  • Material
    Nylon
  • Mounting Hole Diameter
    0.125 (3.18mm) 1/8
  • Published
    2009
  • Series
    Richco, TCBN
  • Feature
    M3 Thread
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Hole Diameter
    3.9878 mm
  • Holding Type
    Snap Lock
  • Support Hole Diameter
    0.157 (3.99mm)
  • Length
    19.5072mm
  • Length - Overall
    0.768 19.50mm
  • Between Board Height
    0.394 10.00mm
  • Support Panel Thickness
    0.063 1.60mm