  • TBL004-508-15BE-2GY
TBL004-508-15BE-2GY
advertisement
Manufacturer No:
TBL004-508-15BE-2GY
Manufacturer:
CUI Devices
HK JDW NO:
207-TBL004-508-15BE-2GY
Package:
Description:
0.200 5.08mm Blue Tray Polyamide (PA66), Nylon 6/6 Through Hole Horizontal with Board Screwless - Push Button Clamp 1 Levels 14-24 AWG TBL004-508
Quantity:
In Stock : 106
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TBL004-508-15BE-2GY
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Polyamide (PA66), Nylon 6/6
  • Contact Material - Plating
    Copper Alloy - Tin Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    TBL004-508
  • Feature
    Interlocking (Side), Push Button Actuated
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Blue
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Wire Gauge
    14-24 AWG
  • Voltage
    300V
  • Number of Levels
    1
  • Current
    10A