  • TBJE477K006LWLC0055
TBJE477K006LWLC0055
advertisement
Manufacturer No:
TBJE477K006LWLC0055
HK JDW NO:
66-TBJE477K006LWLC0055
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
470μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 50mOhm Molded
Step5Bar-code shipping tag
TBJE477K006LWLC0055
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50mOhm
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm