  • TBJD476M020CBSZ0745
TBJD476M020CBSZ0745
advertisement
Manufacturer No:
TBJD476M020CBSZ0745
HK JDW NO:
66-TBJD476M020CBSZ0745
Description:
47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0094mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TBJD476M020CBSZ0745
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0094mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    200 mΩ
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm