  • TBJD107K010CRSZ0000
TBJD107K010CRSZ0000
advertisement
Manufacturer No:
TBJD107K010CRSZ0000
HK JDW NO:
66-TBJD107K010CRSZ0000
Description:
100μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.01mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJD107K010CRSZ0000
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    100 mΩ
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm