  • TBJD106K025CBMB0800
TBJD106K025CBMB0800
advertisement
Manufacturer No:
TBJD106K025CBMB0800
HK JDW NO:
66-TBJD106K025CBMB0800
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.2Ohm Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
TBJD106K025CBMB0800
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    4.3mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.2Ohm
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm