  • TBJC225J035CRLB0024
TBJC225J035CRLB0024
advertisement
Manufacturer No:
TBJC225J035CRLB0024
HK JDW NO:
66-TBJC225J035CRLB0024
Description:
2.2μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0008mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJC225J035CRLB0024
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2413
  • Leakage Current
    0.0008mA
  • Ripple Current
    250mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    3500 mΩ
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm