  • TBJB475M025LRSB0024
TBJB475M025LRSB0024
advertisement
Manufacturer No:
TBJB475M025LRSB0024
HK JDW NO:
66-TBJB475M025LRSB0024
Description:
4.7μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0012mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJB475M025LRSB0024
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Capacitance
    4.7μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.0012mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    700 mΩ
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm