  • TBJB475K020CRSZ0000
TBJB475K020CRSZ0000
advertisement
Manufacturer No:
TBJB475K020CRSZ0000
HK JDW NO:
66-TBJB475K020CRSZ0000
Description:
4.7μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.002mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJB475K020CRSZ0000
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Capacitance
    4.7μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    1000 mΩ
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm