  • TBJB225K035LBSZ0000
TBJB225K035LBSZ0000
advertisement
Manufacturer No:
TBJB225K035LBSZ0000
HK JDW NO:
66-TBJB225K035LBSZ0000
Description:
2.2μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TBJB225K035LBSZ0000
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    1411
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    2000 mΩ
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm