  • TAZX156K035LBSC0824
TAZX156K035LBSC0824
advertisement
Manufacturer No:
TAZX156K035LBSC0824
HK JDW NO:
66-TAZX156K035LBSC0824
Description:
15μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.006mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TAZX156K035LBSC0824
  • Size Code
    2721
  • Leakage Current
    0.006mA
  • Ripple Current
    410mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    190 mΩ
  • Height
    2.74mm
  • Length
    6.93mm
  • Width
    5.41mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V