  • TAZH686J015CBSZ0000
TAZH686J015CBSZ0000
advertisement
Manufacturer No:
TAZH686J015CBSZ0000
HK JDW NO:
66-TAZH686J015CBSZ0000
Package:
H
Datasheet:
Description:
68μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 900mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.01mA Bulk H
Step5Bar-code shipping tag
TAZH686J015CBSZ0000
    8 Weeks
  • Package / Case
    H
    TANTALUM
  • Weight
    335mg
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Depth
    3.81mm
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Ripple Current
    160mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm