  • TAZH476J020LBSZ0800
TAZH476J020LBSZ0800
advertisement
Manufacturer No:
TAZH476J020LBSZ0800
HK JDW NO:
66-TAZH476J020LBSZ0800
Package:
H
Datasheet:
Description:
47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.01mA Bulk H
Step5Bar-code shipping tag
TAZH476J020LBSZ0800
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    H
    TANTALUM
  • Weight
    335mg
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Size Code
    2915
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Ripple Current
    370mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    180 mΩ
  • Length
    7.24mm
  • Width
    3.81mm