  • TAZG106K025LRLB0900
TAZG106K025LRLB0900
advertisement
Manufacturer No:
TAZG106K025LRLB0900
HK JDW NO:
66-TAZG106K025LRLB0900
Description:
10μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.003mA Tape & Reel (TR) G
Step5Bar-code shipping tag
TAZG106K025LRLB0900
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    240mA
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    350 mΩ
  • Length
    6.73mm
  • Width
    2.79mm