  • TAZG106K025CBSZ0700
TAZG106K025CBSZ0700
advertisement
Manufacturer No:
TAZG106K025CBSZ0700
HK JDW NO:
66-TAZG106K025CBSZ0700
Package:
G
Datasheet:
Description:
10μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.003mA Bulk G
Step5Bar-code shipping tag
TAZG106K025CBSZ0700
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    120mA
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    1400 mΩ
  • Length
    6.73mm
  • Width
    2.79mm