  • TAZF336J015LBSD0945
TAZF336J015LBSD0945
advertisement
Manufacturer No:
TAZF336J015LBSD0945
HK JDW NO:
66-TAZF336J015LBSD0945
Package:
F
Datasheet:
Description:
33μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.005mA Bulk F
Step5Bar-code shipping tag
TAZF336J015LBSD0945
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Package / Case
    F
    TANTALUM
  • Weight
    125mg
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Leakage Current
    0.005mA
  • Ripple Current
    140mA
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    800 mΩ
  • Length
    5.59mm
  • Width
    3.43mm