  • TAZF336J004CBSZ0900
TAZF336J004CBSZ0900
advertisement
Manufacturer No:
TAZF336J004CBSZ0900
HK JDW NO:
66-TAZF336J004CBSZ0900
Package:
F
Datasheet:
Description:
33μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 2.2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.002mA Bulk F
Step5Bar-code shipping tag
TAZF336J004CBSZ0900
    8 Weeks
  • Package / Case
    F
    TANTALUM
  • Weight
    125mg
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
    Gold (Au) - electroplated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Depth
    3.43mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.2Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    90mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm