  • TAZF225K050CBSB0045
TAZF225K050CBSB0045
advertisement
Manufacturer No:
TAZF225K050CBSB0045
HK JDW NO:
66-TAZF225K050CBSB0045
Package:
F
Datasheet:
Description:
2.2μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.002mA Bulk F
Step5Bar-code shipping tag
TAZF225K050CBSB0045
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    F
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Weight
    125mg
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    2214
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    80mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    2500 mΩ
  • Length
    5.59mm
  • Width
    3.43mm