  • TAZE105K050LBSZ0000
TAZE105K050LBSZ0000
advertisement
Manufacturer No:
TAZE105K050LBSZ0000
HK JDW NO:
66-TAZE105K050LBSZ0000
Package:
E
Datasheet:
Description:
1μF 2-Termination TANTALUM 0.001mA Bulk E
Step5Bar-code shipping tag
TAZE105K050LBSZ0000
  • Packaging
    Bulk
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    90mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    1700 mΩ
  • Length
    5.08mm
  • Width
    2.54mm