  • TAZD225M020CRSZ0900
TAZD225M020CRSZ0900
advertisement
Manufacturer No:
TAZD225M020CRSZ0900
HK JDW NO:
66-TAZD225M020CRSZ0900
Description:
2.2μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAZD225M020CRSZ0900
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - electroplated
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    1510
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    50mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    5000 mΩ
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    2.54mm