  • TAZD155M025CRSZ0000
TAZD155M025CRSZ0000
advertisement
Manufacturer No:
TAZD155M025CRSZ0000
HK JDW NO:
66-TAZD155M025CRSZ0000
Package:
D
Description:
1.5μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 6.5Ohm 2-Termination TANTALUM 0.001mA Tape & Reel (TR) D
Step5Bar-code shipping tag
TAZD155M025CRSZ0000
    8 Weeks
  • Package / Case
    D
    TANTALUM
  • Weight
    45mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6.5Ohm
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    40mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm