  • TAZC105K025CBSZ0700
TAZC105K025CBSZ0700
advertisement
Manufacturer No:
TAZC105K025CBSZ0700
HK JDW NO:
66-TAZC105K025CBSZ0700
Package:
C
Datasheet:
Description:
1μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk C
Step5Bar-code shipping tag
TAZC105K025CBSZ0700
    8 Weeks
  • Package / Case
    C
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Weight
    35mg
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    2005
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    40mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    6500 mΩ
  • Length
    5.08mm
  • Width
    1.27mm