  • TAZB106J010CRSB0000
TAZB106J010CRSB0000
advertisement
Manufacturer No:
TAZB106J010CRSB0000
HK JDW NO:
66-TAZB106J010CRSB0000
Package:
B
Datasheet:
Description:
10μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Tape & Reel (TR) B
Step5Bar-code shipping tag
TAZB106J010CRSB0000
    8 Weeks
  • Package / Case
    B
    TANTALUM
  • Weight
    25mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    40mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    8000 mΩ
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.27mm