  • TAZA225K010CRSB0824
TAZA225K010CRSB0824
advertisement
Manufacturer No:
TAZA225K010CRSB0824
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TAZA225K010CRSB0824
Package:
A
Datasheet:
Description:
2.2μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 12Ohm 2-Termination Tape & Reel (TR) A
Step5Bar-code shipping tag
TAZA225K010CRSB0824
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    A
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Weight
    16mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    1.27mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12Ohm
  • Size Code
    1005
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    2.54mm