  • TAS686M015P1F-F
TAS686M015P1F-F
advertisement
Manufacturer No:
TAS686M015P1F-F
HK JDW NO:
192-TAS686M015P1F-F
Package:
Datasheet:
TAS686M015P1F-F
Description:
68μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.005mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAS686M015P1F-F
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TAS
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Leakage Current
    0.005mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    20.88mm