  • TAS474K075P1A-F
TAS474K075P1A-F
advertisement
Manufacturer No:
TAS474K075P1A-F
HK JDW NO:
192-TAS474K075P1A-F
Package:
Datasheet:
TAS474K075P1A-F
Description:
0.47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0003mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAS474K075P1A-F
  • Capacitance
    0.47μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    75V
  • Leakage Current
    0.0003mA
  • Tan Delta
    0.02
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    10.72mm