  • TAJD337M010
TAJD337M010
advertisement
Manufacturer No:
TAJD337M010
HK JDW NO:
66-TAJD337M010
Package:
2917
Datasheet:
TAJD337M010
Description:
330μF 20% 2-Termination POLARIZED 0.033mA 2917
Step5Bar-code shipping tag
TAJD337M010
  • Package / Case
    2917
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reference Standard
    CECC30801-005
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    Tantalum
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.033mA
  • Tan Delta
    0.08
  • ESR
    900 mΩ
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm