  • TAH20P750RJE
TAH20P750RJE
advertisement
Manufacturer No:
TAH20P750RJE
HK JDW NO:
547-TAH20P750RJE
Datasheet:
TAH20P750RJE
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 750Ohm, Thick Film,
Quantity:
In Stock : 155
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
TAH20P750RJE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.410Lx0.125W 10.41mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    750Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    20W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Terminal Pitch
    5.34mm
  • Lead Pitch
    5.34mm
  • Lead Spacing
    5.08mm
  • Lead Diameter
    1.4 mm
  • Height
    16.51mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.52mm
  • Thickness
    3.44mm