  • TAC184K050P01-F
TAC184K050P01-F
advertisement
Manufacturer No:
TAC184K050P01-F
HK JDW NO:
192-TAC184K050P01-F
Package:
Datasheet:
TAC184K050P01-F
Description:
0.18μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAC184K050P01-F
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Series
    TAC
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.18μF
  • Packing Method
    TR, 12 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.03
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Diameter
    2.41mm
  • Length
    6.6mm