  • T95R686M025CZAL
T95R686M025CZAL
advertisement
Manufacturer No:
T95R686M025CZAL
HK JDW NO:
874-T95R686M025CZAL
Package:
2824 (7260 Metric)
Datasheet:
T95R686M025CZAL
Description:
68μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min 95mOhm Tape & Reel (TR) 2824 (7260 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T95R686M025CZAL
  • Package / Case
    2824 (7260 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    68μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    95mOhm
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Height Seated (Max)
    0.150 3.80mm
  • Length
    7.1882mm
  • Width
    5.9944mm