  • T93YA222KT20
T93YA222KT20
advertisement
Manufacturer No:
T93YA222KT20
HK JDW NO:
875-T93YA222KT20
Package:
Datasheet:
T93YA222KT20
Description:
Res Cermet Trimmer 2.2K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 21(Elec)/23(Mech)Turn 2.2mm (9.7 X 5 X 11.1mm) Pin Thru-Hole Tube
Step5Bar-code shipping tag
T93YA222KT20
    Through Hole
  • Published
    2015
  • Tolerance
    10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500mW
  • Depth
    5mm
  • Military Standard
    Not
  • Length
    9.7mm