  • T86D157K6R3ESSL
T86D157K6R3ESSL
advertisement
Manufacturer No:
T86D157K6R3ESSL
HK JDW NO:
874-T86D157K6R3ESSL
Datasheet:
T86D157K6R3ESSL
Description:
150μF ±10% 300mOhm 2-Termination 0.009mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T86D157K6R3ESSL
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    TANTAMOUNT®, T86
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    150μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    300mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Leakage Current
    0.009mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.3mm