  • T543X158M003AHW008
T543X158M003AHW008
advertisement
Manufacturer No:
T543X158M003AHW008
HK JDW NO:
417-T543X158M003AHW008
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
1.5mF 20% 105°C-Max -55°C-Min 8mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (SOLID POLYMER) 0.45mA Cut Tape Molded
Quantity:
In Stock : 430
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T543X158M003AHW008
    Select All
  • Mount
    Molded
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (SOLID POLYMER)
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.5mF
  • Voltage - Rated DC
    3V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3V
  • Leakage Current
    0.45mA
  • Ripple Current
    5557mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Height
    4mm
  • Length
    7.3mm