  • T540D687K003CH85057610
T540D687K003CH85057610
advertisement
Manufacturer No:
T540D687K003CH85057610
HK JDW NO:
417-T540D687K003CH85057610
Purchasing and Inquiry
T540D687K003CH85057610 Overview
A high standard of efficiency requires a 40mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance).With 680μF capacitance, it operates.Powered by -55°C~125°C. Rated AC voltage.High efficiency is possible because of the voltage - Rated at 3V.In addition to its 0.122 3.10mm°C maximum seated height, it is capable of providing stable operation.
T540D687K003CH85057610 Features
a 40mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 680μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 3V
T540D687K003CH85057610 Applications
There are a lot of KEMET T540D687K003CH85057610 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T540D687K003CH85057610
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    680μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm