  • T4ZG106K025CRLB4900
T4ZG106K025CRLB4900
advertisement
Manufacturer No:
T4ZG106K025CRLB4900
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-T4ZG106K025CRLB4900
Package:
2711 (6728 Metric)
Datasheet:
Description:
10μF ±10% 350mOhm @ 100kHz Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
Quantity:
In Stock : 2500
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T4ZG106K025CRLB4900
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2711 (6728 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    T4Z
  • Size / Dimension
    0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    350mOhm @ 100kHz
  • Failure Rate
    B (0.1%)
  • Manufacturer Size Code
    G
  • Height Seated (Max)
    0.125 3.17mm