  • T498B105K035ATE4K4
T498B105K035ATE4K4
advertisement
Manufacturer No:
T498B105K035ATE4K4
HK JDW NO:
417-T498B105K035ATE4K4
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
Description:
1μF ±10% 4.4Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)
Quantity:
In Stock : 922
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T498B105K035ATE4K4
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    T498
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    2.8mm
  • Case Code (Metric)
    3528
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.4Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 150°C
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Ripple Current
    41.7mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.03
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm
  • Length
    3.5mm