  • T496D227M004ATE400
T496D227M004ATE400
advertisement
Manufacturer No:
T496D227M004ATE400
HK JDW NO:
417-T496D227M004ATE400
Package:
Datasheet:
Description:
220μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0088mA
Step5Bar-code shipping tag
T496D227M004ATE400
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Leakage Current
    0.0088mA
  • Ripple Current
    551mA
  • Tan Delta
    0.08
  • ESR
    400 mΩ
  • Height
    3.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm