  • T496B106K016BH61107505
T496B106K016BH61107505
advertisement
Manufacturer No:
T496B106K016BH61107505
HK JDW NO:
417-T496B106K016BH61107505
Package:
1411 (3528 Metric)
Description:
10μF ±10% 3.5Ohm Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T496B106K016BH61107505
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Fail Safe with Built-in Fuse, High Reliability
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    10μF
  • Case Code (Metric)
    3528
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Failure Rate
    B (0.1%)
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Ratings
    COTS
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C